Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień Seniora

               W dniu 17.11.2019 roku tradycyjnie w Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku odbyło się spotkanie integracyjne  dla wszystkich Seniorów z Kamionka oraz  Seniorów z DSS podczas którego świętowaliśmy Dzień Seniora. Organizatorami tego święta byli Sołtys i Rada Sołecka w Kamionku, Radna z Kamionka, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionek i Dom Spokojnej Starości „Św. Barbara w Kamionku.

               Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15°° a wszystkich obecnych powitały Barbara Komandzik Sołtys Kamionka i Cecylia Woźniak pracownik socjalny w DSS. Wśród zaproszonych gości serdecznie powitano Panią Sabinę Kauf Radną w Kamionku,  członków Rady Sołeckiej  w Kamionku oraz wszystkich Seniorów, którzy przybyli na spotkanie.

               O oprawę muzyczną i dobrą zabawę zadbał „człowiek orkiestra” Pan Wiesław Zdebski.

Na początku pojawiło się parę utworów ambitnych – o życiu, naszej Małej Ojczyźnie a później zabrzmiały utwory biesiadne i ludowe wykonywane po polsku, śląsku i niemiecku, przeplatane różnymi kawałami i anegdotkami.. Wszyscy  uczestnicy Dnia Seniora mogli wspólnie pośpiewać i potańczyć. W międzyczasie głos zabrała także Pani Aniela mieszkanka  Domu która dowcipnie opowiedziała krótki wątek z życia  swojej babci Anny i jej przepisie na długie, dobre życie.

               Jak co roku Dzień Seniora jest okazją aby złożyć serdeczne podziękowania i gratulacje zarówno mieszkańcom Domu za ich aktywność i pomoc na rzecz innych mieszkańców  jak i  zaproszonym gościom za bardzo dobrze układającą się współpracę oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej Kamionka.  Głos zabrała również Pani Natalia mieszkanka DSS, która w imieniu własnym i społeczności mieszkańców DSS złożyła serdeczne podziękowania  pracownikom Domu – Paniom Opiekunkom i Paniom Pokojowym, za codzienną pomoc i opiekę jaką świadczą na rzecz mieszkańców Domu.

               Dziękujemy bardzo za  to niedzielne popołudnie któr spędziliśmy w tak miłym gronie, i w tak cudownej atmosferze.

 

 

 

Wersja XML