Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wirtualne zajęcia…...

„Świat się zmienia,

a my razem z nim…..” (znalezione w sieci)             

               W dniu 30 września 2020 roku odbyło się  nasze kolejne spotkanie w ramach projektu „ Senior online, mimo, że koronaworus szaleje wokół nas”.

               Tym razem nasi Seniorzy odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Kamieniu Śląskim z Oddziałami Przedszkolnymi.

               Uczniowie klasy VII zaprosili nas do wzięcia udziału w zajęcich lekcyjnych z informatyki. Podczas „tej wizytacji ” dowiedzieliśmy się jak  wygląda nauka,  co mieści się w budynku Szkoły, jakie przedmioty są lubiane przez młodzież, co jest pasją poszczególnych uczniów, kto  może uczęszczać do  Przedszkola, kto korzysta z  Biblioteki albo kto lubi zajęcia na Basenie i jak są dokarmiane ptaszki w „internetowym karmiku”.

               Na zakończenie  mogliśmy wysłuchać piosenki jaką dla nas przygotowali uczniowie a i  my  pochwaliliśmy się naszymi umiejętnościami wokalnymi do których przygrywał  na akordeonie nasz mieszkaniec Pan Gerard.

               Tymi radosnymi akcentami wspólnym śpiewaniem  zakończyliśmy naszą wirtualną wycieczkę do Szkoły, za co serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Sochańskiemu Dyrektorowi Szkoły,  Panu Joachimowi Stiebler nauczycielowi informatyki oraz Pani Florentynie Guz wychowawcy klasy VII, która  wspólnie z uczniami przygotowała w bardzo ciekawy i nietypowy  sposób  prezentację o Szkole.

Projekt „ Senior w przestrzeni online mimo, że koronawirus szaleje wokół nas” został sfinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie Kraina św. Anny

 

 

Zdjęcia i tekst Pani Celina

Wersja XML