Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

I Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Golfa

Adrian Mróz - Radny Rady Miejskiej w Gogolinie został zwycięzcą I Mistrzostw Polski Pracowników Samorządowych w Golfa w kategorii mężczyzn. W kategorii kobiet zwyciężyła natomiast Danuta Wydra - Prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu. Organizatorem turnieju, który odbył się na polu golfowym Karolinka Golf Park, był samorząd Gminy Gogolin oraz Opolski Klub Golfowy sp. z o.o. przy współpracy z Polskim Związkiem Golfa, pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Burmistrza Gogolina Joachima Wojtali oraz Prezesa Opolskiego Klubu Golfowego Adama Leszkiewicza do Kamienia Śląskiego przyjechali samorządowcy różnych szczebli z całej Polski, m.in. Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Cezary Cieślukowski, Radny Powiatu Wrocławskiego Sławomir Hryniewicz, Wicestarosta Powiatu Poddębickiego Piotr Majer, Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba oraz Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Gminę Gogolin reprezentowali: Andrzej Balcerek – Przewodniczący Rady Rozwoju Gminy Gogolin, Joachim Czernek – wieloletni samorządowiec i poseł na Sejm II kadencji oraz Adrian Mróz – Radny Rady Miejskiej w Gogolinie.

Chcemy w ten sposób promować nie tylko tę dyscyplinę sportową, ale również nasz piękny Szmaragd Opolszczyzny – mówi Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala. –To również pretekst do wymiany doświadczeń i rozmów o możliwości podjęcia wspólnych przedsięwzięć z innymi samorządami – dodaje włodarz.

Organizatorzy przygotowali również kategorię „Open”, dla osób wspierających poczynania samorządu, w której rywalizowali przedsiębiorcy i ludzie biznesu, m.in. Marian Siwon – Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Multiserwis Sp. z o.o., który uplasował się na III miejscu.

W kategorii mężczyzn I miejsce zdobył Adrian Mróz – Radny Rady Miejskiej w Gogolinie. Kolejne miejsca zajęli: Sławomir Hryniewicz – Radny Powiatu Wrocławskiego i Cezary Cieślukowski – polski polityk, samorządowiec, były wojewoda suwalski, członek zarządu województwa podlaskiego i podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Puchar w kategorii kobiet powędrował w ręce Danuty Wydry – prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, która zajęła miejsce I oraz Małgorzaty Mokrzyckiej – Kwaśnik – skarbnika Powiatu Kolbuszowskiego, która uplasowała się na drugim miejscu. Statuetki, które specjalnie na tę okazję przygotowała firma Krause sp. z o.o. z Gogolina, zwycięzcom wręczyli Wicemarszałek Województwa Opolskiego Antoni Konopka oraz Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala.

W piątkowy wieczór włodarze gminy zaprosili gości do poznania bogatych tradycji regionu, a także do kuluarowych rozmów na tematy samorządowe. Swoją obecnością zaszczyciła m.in. Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zuzanna Donath – Kasiura. Muzyczną wizytówkę Śląska Opolskiego zaprezentował Zespół Pieśni Ludowej Silesia.

 

 

Wersja XML