Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Gogolin otrzymała certyfikat w konkursie Samorząd Promujący Zdrowie

Podejmowane przez samorząd Gminy Gogolin działania w zakresie profilaktyki zdrowia zostały docenione, tym razem przez kapitułę konkursu „Samorząd Promujący Zdrowie”, organizowanego przez Quality Institute. Certyfikat odebrał z rąk prezesa zarządu Piotra Celeja – Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala i dyrektor Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie Andrzej Mrowiec.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs „Samorząd Promujący Zdrowie” odbyła się  17 września w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. Wzięli w niej udział liderzy samorządowi, reprezentanci świata nauki, biznesu oraz sektora ochrony zdrowia. Laureaci konkursu odebrali gratulacje, dyplomy poświadczające pozytywny wynik procesu certyfikacji, a także statuetki.

Samorząd Gminy Gogolin jako jedyny z województwa opolskiego otrzymał wyróżnienie w konkursie „Samorząd Promujący Zdrowie”. Nagroda ta to wynik podejmowanych efektownych, nowoczesnych i skutecznych działań na rzecz rozwoju ochrony zdrowia, profilaktyki zdrowego stylu życia, promocji aktywności fizycznej, walki z pandemią oraz działania ukierunkowane na zdrowie, ekologię i sport.     

Samorząd Gminy Gogolin z determinacją i uporem stara się promować zdrowie dla wszystkich mieszkańców, nie tylko zaspokajając podstawowe potrzeby, ale też wsłuchując się w ich opinie i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom. W latach 2018 – 2021 Gmina była organizatorem wielu inicjatyw i projektów, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Mimo bardzo trudnej sytuacji i licznych ograniczeń zrealizowano kilka istotnych zadań. W kategorii nowoczesności koncepcji zarządzania publicznego na szczególna uwagę zasługuje otwarcie w Gogolinie Centrum Bioróżnorodności utworzonego w ramach projektu pn. „Murawy i trawy bogactwem bioróżnorodności Gminy Gogolin”, współfinasowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Kolejna kategoria miała na celu sprawdzenie dostosowanie oferty lokalnej w dziedzinie ochrony i promocji ochrony zdrowia do oczekiwań otoczenia społecznego, gdzie Gmina Gogolin realizuje programy takie jak:  program przeciw działania wadom postawy, wykrywania wad słuchu i wzroku u dzieci, program profilaktyki nowotworowej, projekt pt. „NieSamiDzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby nie samodzielne”, nawiązuje współpracę z firmami przeprowadzającymi badania mammograficzne. Ostatnia kategoria w konkursie dotyczyła działań w zakresie zwalczania skutków epidemii COVID-19, w którym to gmina Gogolin przeprowadzała spotkania informacyjne z pracownikami jednostek oraz mieszkańcami. We wszystkich przedszkolach  i szkołach została przeprowadzona akcja prawidłowego mycia rąk, ponadto Urząd Miejski przyłączył się do akcji #zostańw domu, odwołane zostały wszystkie imprezy i wydarzenia. W ramach projektu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła +” Gmina Gogolin zakupiła 58 laptopów wraz z oprogramowaniem w celu realizacji lekcji zdalnych. Akcja „Koperta życzliwości” to inicjatywa samorządu skierowana do seniorów gminy Gogolin, którzy w czasie pandemii chcieliby zrobić zakupy z dowozem  do domu lub uzyskać wsparcie i pomoc w trudnych chwilach. To tylko niektóre z działań promujących zdrowie podejmowanych przez samorząd na rzecz lokalnej społeczności gminy Gogolin. Natomiast wszystkie programy mają jeden cel: przyczynić się do poprawy zdrowia i zapewnić mieszkańcom lepszy dostęp do usług medycznych i pielęgnacyjnych.

Brak opisu obrazka

Wersja XML