Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Park przy ul. Ligonia w Gogolinie przejdzie metamorfozę

Rewitalizacja miejskiego parku przy ul. Ligonia oraz budowa bezpiecznego ronda wraz z drogami dojazdowymi do planowanego wiaduktu będą możliwe dzięki współpracy samorządu Gminy Gogolin z międzynarodowym przedsiębiorstwem OK Polska, które na swoją siedzibę wybrało właśnie miasto Karolinki i Karlika.

To efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji samorządu gminy Gogolin z właścicielami firmy, którzy wyrazili zgodę na sprzedaż gruntów, niezbędnych do stworzenia nowego układu komunikacyjnego w obrębie ulicy Ligonia, z związku z planowaną inwestycją budowy wiaduktu kolejowego. Co więcej, dzięki tej współpracy park miejski przy ul. Ligonia w Gogolinie już niebawem całkowicie zmieni swoje oblicze i stanie się wspaniałym miejscem wypoczynku, przyjaznym zarówno dzieciom, jak i seniorom.  

Stara i zrewitalizowana przed laty część z nadającą się do całkowitego remontu „Zieloną Budką” zostanie – jeżeli Rada Miejska w Gogolinie na to zezwoli – sprzedana, a dzięki pozyskanym funduszom  pozostały teren zmieni się nie do poznania.

Chcemy przede wszystkim stworzyć miejsce integrujące różne pokolenia. Dlatego na ogrodzonym terenie powstanie nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci ze strefą dla babć i dziadków, którzy będą mogli w cieniu drzew odpocząć z dala od miejskiego zgiełku, mając jednocześnie „oko” na bawiące się wnuki – tłumaczy Burmistrz Gogolina.

Na terenie parku powstaną również rabaty i ścieżki sensoryczne, a także altana do organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych wraz z zapleczem socjalnym i toaletą. Dzięki zadaszonym huśtawkom i hamakom miejsce to stanie się przyjemnym azylem dla każdego mieszkańca spragnionego odpoczynku na łonie natury. Podczas inwestycji nie ucierpi żadne drzewo; zachowane zostaną także urządzenia siłowni zewnętrznej.  

Jestem przekonany, że pomimo wielu kontrowersji i wątpliwości, jakie wiązały się z naszym pomysłem, finalnie ta decyzja wyjdzie wszystkim na dobre. Jak widać jest ogromne zapotrzebowanie na kolejne miejsce przyjazne dzieciom i osobom starszym. Bardzo się cieszę, że możemy połączyć „interesy” dwóch pokoleń, a park, który dotychczas – szczególnie w godzinach późnowieczornych – odstraszał i nie zachęcał do spędzania tam wolnego czasu, teraz będzie stanowił wizytówkę naszego miasta, ale przede wszystkim stanie się funkcjonalny i bezpieczny. Jestem pewny, że będzie to spokojne, piękne i estetyczne miejsce sprzyjające wypoczynkowi na świeżym powietrzu oraz wspólnej zabawie – podsumowuje burmistrz.

Przygotowania do powstania pachnących i cieszących oko rabat sensorycznych rozpoczną się jeszcze tej jesieni; kolejne etapy prac zaplanowano na przyszły rok. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami samorządu, z nowoczesnych urządzeń zabawowych oraz rekreacyjnych w nowym parku będzie można skorzystać już w przyszłe wakacje.

 

 

Wersja XML