Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SMS-owy system ostrzegania

Gmina Gogolina została już objęta Systemem Wczesnego Ostrzegania Mieszkańców. System pozwala na przekazywanie mieszkańcom, za pomocą SMS, określonych informacji m. in. o występujących zagrożeniach.

 

Brak opisu obrazka

 

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Systemem Wczesnego Ostrzegania Mieszkańców zapewnia w sytuacji zagrożenia skuteczną, szybką i bezpośrednią komunikację pomiędzy Gminnym Centrum Reagowania a mieszkańcami gminy. Stanowi nowoczesne narzędzie w działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. System pozwala na bezpłatne otrzymywanie przez mieszkańców wiadomości SMS m. in. z informacjami o zagrożeniach meteorologicznych, stanach ostrzegawczych i alarmowych Odry, konieczności ewakuacji, poważnych awariach, oraz innych ważnych wydarzeniach na terenie gminy. Jest również bardzo pomocny przy poszukiwaniu osób zaginionych. System obejmuje mieszkańców, którzy się w nim zarejestrują. Aby system działał sprawnie, powinno się w nim zalogować jak najwięcej mieszkańców, co automatycznie gwarantuje przekaz informacji do jak najszerszej grupy odbiorców. Informacje otrzymywane są bezpłatnie. W systemie obowiązują najwyższe normy zabezpieczenia danych osobowych. Osoby zalogowane nie będą otrzymywać innych informacji (reklam, spamu itp.).

***

W celu usprawnienia funkcjonowania systemu, Gmina podzielona została na sołectwa i dzielnice Gogolina z przypisanymi im kodami, tak aby mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogli otrzymywać informacje dotyczące ich rejonu zamieszkania.

Mieszkańcy, którzy chcą otrzymywać informacje w ramach systemu powinni wysłać jeden zwykły SMS z odpowiednim kodem rejestrującym wybranym z ulotki informacyjnej, co umożliwia zalogowanie w systemie SISMS. Jest to jedyny koszt, jaki ponosi mieszkaniec. Koszty wdrożenia systemu i koszty abonamentowe ponosi Urząd Miejski.

Wersja XML