Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pałac w Zakrzowie laureatem plebiscytu Modernizacja Roku 2011

www.hotelinfo24.pl

Pałac w Zakrzowie w gminie Gogolin w województwie opolskim zwyciężył w plebiscycie „Modernizacja Roku 2011” i zajął pierwsze miejsce w kategorii – hotele – dowiadujemy się z portalu NTO.pl

Właścicielem oddanego do użytku na jesieni ubiegłego roku obiektu jest spółka z o.o. „Agraria Claudii”, której prezesem jest Siegmund Dransfeld. W odbudowanym pałacu powstał luksusowy Hotel Pałac Lucja i restauracja.

Prace poniesione przy renowacji pałacu pochłonęły ponad 6 milionów złotych, z czego 49 procent to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Ruiny zamku pochodzą z połowy XIV wieku. W czasach świetności zamek był twierdzą Templariuszy, którzy kontrolowali drogę satynową i solną prowadząca przez Polskę. W XIX w. istniał tu pałac i majątek rycerski. Do roku 1945 obszar dworski oraz piece wapiennicze należały do rodziny Madelungów.Hotel Lucja posiada 25 pokoi z 56 miejscami noclegowymi. W obiekcie znajduje się stylizowana restauracja przywołująca atmosferę XIV-wiecznego zamki. Specjalnością restauracji jest polska, śląska i niemiecka kuchnia. Hotelowi goście mogą również skorzystać z przeznaczonego wyłącznie dla nich, nowoczesnego baru połączonego z tarasem widokowym. W skład innych udogodnień wchodzi sala konferencyjna, w której można organizować szkolenia, seminaria, konferencje, spotkania biznesowe oraz imprezy rodzinne i okolicznościowe.

Nagroda za zwycięstwo w plebiscycie zostanie wręczona 29 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML