Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka do Wisły 2012

 

                  W dniu 03 listopada 2012r. Rady Sołeckie wsi Zakrzów i Dąbrówka zorganizowały dla mieszkańców wiosek wycieczkę do Wisły. Pogoda była wspaniała, ciepło         i świeciło pięknie słonko. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejażdżki Ciuchcią Martusia  z centrum miasta w najciekawsze miejsca w Wiśle. W wagoniku ciuchci było nagłośnienie, przez które podawana była informacja turystyczna o mijanych miejscach. Byliśmy przy Skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle-Malince oraz jechaliśmy wyciągiem krzesełkowym.

                Po południu dojechaliśmy na parking OSP Wisła Czarne.  Tam rozpoczął się kulig doliną potoku Biała Wisełka w Wiśle. Przejazd saniami trwał około 35 minut. Pod koniec trasy sanie dojechały  do góralskiego stylowego szałasu z jednym paleniskiem. W kolibie piekliśmy kiełbaski i piliśmy  pyszną "herbatą ze zielin" oraz jedliśmy specjały góralskiej kuchni.  Przygrywała nam także kapela góralska „ Watra ”, która umiliła nam 2 godzinny czas.

              Kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Muzeum „Kurna Chata Jana Kawuloka” w Istebnej, która przetrwała do dziś. Janusz Macoszek opowiadał nam barwne opowieści, pokazywał unikatowe pasterskie instrumenty na których prezentował melodie pozwalające nam na wędrówkę muzyczną w dawno minione czasy. W wycieczce brało udział 51 osób.

 



Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML