Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka do ABB

Członkowie Koła SEP w dniach 20 – 21 maja odbyli wycieczkę techniczno – turystyczną do Łodzi.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Fabryce Transformatorów gdzie  fabryka ABB to największe centrum produkcyjne spółki w naszym kraju. Jest też jednym z największych na świecie i najważniejszych producentów transformatorów dystrybucyjnych, transformatorów mocy oraz elementów izolacyjnych do transformatorów mocy.

 

 

Następnie przejechaliśmy do kolejnych fabryk ABB tj. Zakład Urządzeń Przekształcania Mocy i Napędów Zakład Silników Elektrycznych, jest to  jedno z największych i najnowocześniejszych centrów produkcyjnych ABB w Polsce i Europie. Powstały tu bowiem od podstaw dwie fabryki: silników elektrycznych i urządzeń energoelektroniki. Dzięki tym zakładom w Aleksandrowie Łódzkim powstają energooszczędne i wysokoefektywne silniki elektryczne najwyższej klasy oraz napędy średnich napięć, przekształtniki dla ekologicznego transportu szynowego i przetwornice wiatrowe dla farm wiatrowych.

 

 

W drugim dniu członkowie Stowarzyszenie zwiedzali Muzeum Fabryki w Manufakturze, Muzeum Kanału "Dętka" oraz  Plac Wolności i Park Staromiejski. Ostatnim miejscem które zwiedzili miłośnicy elektryki zobaczyli elektrociepłownię Łódzką EC1 - Najstarsza łódzka elektrownia, która  powstała w 1907 roku i służyła mieszkańcom miasta aż do roku 2001. Nieczynne i niszczejące tereny położone w samym centrum, stały się "zaczynem", wokół którego powstał projekt Nowego Centrum Łodzi.

 

 

Wersja XML