Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Aktywni i Pomocni” w Kamionku

Mieszkańcy naszej miejscowości w idei wolontariatu pod przewodnictwem lidera Hiacynta Skowronka i Marka Hawryluka – pracowników firmy Górażdże wraz z innymi mieszkańcami naszej miejscowości w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże  „Aktywni i Pomocni”, realizowanym przez Fundację Górażdże – Aktywni w Regionie z siedzibą w Choruli, zrealizowali projekt pod tytułem „Wykonanie remontu sali przedszkolnej oraz nasadzeń wokół budynku w Niepublicznym Przedszkolu „Przedszkole w Ogrodzie” w Kamionku przy ul. Ogrodowej 3”.

W ramach wolontariatu zostały wykonane następujące prace: uporządkowanie terenu zielonego, ułożenie włókniny, wykonanie palisad plastikowych (różne motywy), wysypanie kory i kamienia ozdobnego, przycięcie i nasadzenia nowych drzewek, gipsowanie ścian przed tapetowaniem, malowanie sali. W ramach zadania zostały zakupione kolorowe aplikacje z płyty MDF do zamocowania na ścianie, które stanowią dekorację sali, jak również pełnią funkcję panelu manipulacyjnego, usprawniającego motorykę ręki dziecka. Powstała ściana sensoryczna będzie dodatkowo wspomagała naukę dzieci w poznawaniu nowych elementów i doznań dotykowych. Wykonane zostały jeszcze prace związane z uporządkowaniem terenu wokół budynku Przedszkola.

Ta praca mieszkańców i pracowników firmy Górażdże będzie miała bardzo pozytywny aspekt dla najmłodszych mieszkańców Kamionka, Kamienia Śląskiego oraz Gogolina uczęszczających do tego przedszkola. W ramach projektu odświeżono część przedszkola, poprzez wykonanie prac remontowych sali głównej, w której są prowadzone zajęcia dla najmłodszej grupy przedszkolaków.

Dodatkowo został uporządkowany teren pomiędzy przedszkolem a wejściem do świetlicy i sołtysówki. Teraz teren wokół budynku wielofunkcyjnego prezentuje się nowocześnie, schludnie, zachęca do uczęszczania na zajęcia.

Przed pracami

 

 

Remont

 

 

Po pracach

 

 

Wersja XML