Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 9 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności październik

1 września do grona przedszkolaków dołączyły 3 dziewczynki. Wychowawczyni grupy słoneczek pasowała na przedszkolaka Weronikę, Magdalenę i Emilię. Dziewczynki otrzymały drobne upominki i dyplomy pasowania na przedszkolaka.

 

 

11 września w grupie smerfów zajęcia przeprowadziła pani z biblioteki. Przeczytała dzieciom opowiadanie, następnie zadała dzieciom pytania do przeczytanego tekstu. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne na temat zbliżającej się jesieni.

 

 

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu starszaki przygotowały występ dla maluchów ze śpiewem i graniem na instrumentach, a maluchy zatańczyły dla starszaków przedszkolny taniec. Następnie wszystkie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale przedszkolaka

 

 

Z okazji I dnia jesieni nasze przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na czerwono i przyniosły jesienny owoce. Dzieci utrwaliły nazwy jesiennych owoców, poznawały warzywa wielozmysłowo: oglądały przekrojone owoce,  dotykały, wąchały, smakowały. Potem wybrały się na spacer wokół przedszkola i nazbierały kasztany -skarby jesieni do kącika przyrodniczego.

 

 

19 września odwiedził nas pan policjant, który przeprowadził z dziećmi pogadankę nt. bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i na ulicy. Dzieci poznały i utrwaliły numery alarmowe oraz zasady postępowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu.

 

 

28 września odbyły się pierwsze zajęcia lego pt. „Małpy”.  Dzieci z grupy starszej poznały podstawowe wiadomości z życia małp. Następnie, postępując zgodnie z instrukcją, ułożyły małpę z klocków lego. Małpki poruszały się, napędzane bateriami po całej sali.

 

 

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu jedna z mam przyjęła zaproszenie i przeczytała przedszkolakom bajki i zagadki. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom pomaga w rozwijaniu słownictwa, wzbogaca wiedzę i rozwija wyobraźnię

 

 

Z okazji Dnia Chłopaka koleżanki z przedszkola wręczyły chłopcom dyplomy „Superchłopaka” i poczęstowały słodyczami. W tym dniu były dla chłopców szczególnie miłe i uprzejme.

 

 

4 paździenika do przedszkola zawitała „Kapela Wędrowna” pod kierunkiem p. Elżbiety Klimas. Dzieci wysłuchały krótkiego repertuaru, a następnie razem z muzykami tańczyły i śpiewały. Chętnie dzieci miały okazję zagrać na wybranym instrumencie muzycznym.

 

 

Wersja XML